1408

Mike Enslin ma przerażającą pasję, pisze przewodniki po nawiedzonych miejscach takich jak hotele, domy, czy inne tajemnicze budynki. 

Opis

1408 jest mistrzowską adaptacją dzieła Stephena Kinga o tym samym tytule. Mroczny i gęsty klimat, wciągająca i trzymająca w napięciu fabuła, sprawią, że słowo horror nabierze głębszego sensu. Doskonale wybrany odtwórca roli głównej - John Cusack, wprowadzi nas w smętne zakątki ludzkiej duszy.

Mike Enslin (John Cusack) ma przerażającą pasję, pisze przewodniki po nawiedzonych miejscach takich jak hotele, domy, czy inne tajemnicze budynki. Jego następnym celem jest sprawdzenie i opisanie mrocznego pokoju w luksusowym hotelu Delfin. Znajduje się tam, owiany upiorną historią, pokój o numerze 1408 znajdującym się teoretycznie na 14 piętrze tego budynku, które naprawdę jest piętrem numer 13. Kiedy dociera do hotelu i chce zameldować się w pokoju, właściciel, Gerald Olin (Samuel L. Jackson) próbuje przemówić mu do rozsądku i odwieźć od szaleńczego pomysłu. Opowiada wydarzenia z przeszłości oraz wspomina o wszystkich, którzy zginęli w tym właśnie pomieszczeniu. Niestety, Mike jest nieugięty i mimo wszystko postanawia wprowadzić się do pokoju 1408. Na początku Mike nie zauważa żadnych dziwnych znaków i sądzi, że na tym się skończy. Nieoczekiwanie z minuty na minutę siły nadprzyrodzone dają o sobie znać. Początkowo są to z pozoru niewinnie trzęsące się wieszaki i przestawiający się zegarek. Z czasem pojawiają się koszmary na jawie, które powodują, że Mike chcąc nie chcąc musi wrócić pamięcią do przykrych wydarzeń ze swojego życia. Pokój oddziałuje na jego psychikę, dostarcza bolesnych wspomnień, rani duszę… W tym pokoju wszystkie jego lęki ujrzą światło dzienne. Mike zaczyna rozumieć co doprowadziło tych wszystkich ludzi do samobójstwa, były to ich własne, dotkliwe wspomnienia i obawy. Teraz zamknięty w pokoju, bez możliwości jego opuszczenia, musi poradzić sobie sam ze swoją psychiką, ale czy da radę?