Maczeta zabija

Maczeta Cortez trafia do USA, gdzie zostaje zwerbowany przez prezydenta do działania na rzecz kraju, a przede wszystkim jego interesów.

Opis

Robert Rodriguez po raz kolejny serwuje nam porcję solidnej i krwawej akcji. Na ekranie ponownie zawita Maczeta i będzie zabijać!

Maczeta Cortez (Danny Trejo) trafia do USA, gdzie zostaje zwerbowany przez prezydenta do działania na rzecz kraju, a przede wszystkim jego interesów. Zadaniem Maczety jest odnalezienie jednego z najgroźniejszych handlarzy bronią - Luthera Voza (Mel Gibson), który szykuje się do ekspansji w kosmos. Pierwszym informatorem Maczety jest Miss San Antonio (Amber Heard), która naprowadza go na Cerezę (Vanessa Hudgens), którą Mendez (Demián Bichir) uważa za swoją muzę. Kiedy Cortez dociera do Cerezy, ta zabiera go na pokład samolotu, aby dotrzeć do Mendeza. W samolocie ludzie przestępcy zabijają Cerezę, przekazując tym samym wiadomość dla Maczety. Kiedy Cortez dociera do Mendeza i poznaje go osobiście wie, że ma do czynienia ze niezrównoważonym psychicznie człowiekiem. Sytuacja zagęszcza się, gdy Mendez informuje Corteza, że jego serce podłączone jest do systemu sterującego bombą, która wybuchnie w Waszyngtonie kiedy jego serce przestanie bić. Jest tylko jedna osoba, która może odłączyć bombę bez jej detonacji. Jakby tego było mało Maczeta musi poradzić sobie z uzbrojonymi po zęby podwładnymi handlarza, którzy zrobią wszystko, aby udaremnić mu dostarczenie Mendeza do człowieka potrafiącego rozbroić bombę. Mendez nie zamierza jednak poddać się tak łatwo. Postanawia włączyć śmiertelne odliczanie…