O filmie

2016, reż.Dennis Gansel
Wyst. Jason Statham, Jessica Alba, Michelle Yeoh, Sam Hazeldine, Tommy Lee Jones

Arthur Bishop to najlepszy eliminator na świecie. Mężczyzna postanawia jednak zaprzestać dalszej kariery. Pewnego dnia nie ma wyjścia i musi wrócić do gry, kiedy okazuje się, że jego miłość zostaje uprowadzona
Arthur Bishop (Jason Statham) powszechnie uważany był najlepszego eliminatora na świecie. Od zawsze specjalizował się w sprawach, które wymagały niezwykłego sprytu i umiejętności, a okoliczności jego zbrodni zwykle są uznawane za nieszczęśliwy wypadek. Po wielu latach spektakularnej kariery, mężczyzna postanawia skończyć z życiem zabójcy. Pozoruje własną śmierć i udaje się na zasłużoną emeryturę do Rio de Janeiro, aby w końcu prowadzić spokojne i szczęśliwej życie u boku ukochanej Giny (Jessica Alba). Niestety, w swoim planie Bishop nie przewiduje, że jego czyny nie zostaną tak szybko zapomniane. Niespodziewanie odwiedza go największy wróg - Crain (Sam Hazeldine). Mężczyzna zamierza skorzystać z cennych umiejętności Arthura i zleca mu wykonanie trzech, niezwykle trudnych misji w różnych częściach świata. Przestępca stawia warunek - jeśli eliminator nie przyjmie zlecenia, jego miłość zginie. Najgroźniejszy kiler na świecie musi powrócić do gry i na dobre rozprawić się z przeszłością.
"Mechanik: Konfrontacja" to film przepełniony fenomenalnymi pościgami, scenami walki i strzelaninami! Gwiazdorska obsada, zaskakująca akcja, wielkie emocje – czego chcieć więcej?