Mój brat niedźwiedź 2

Kenai pozostał niedźwiedziem, opiekuje się teraz małym niedźwiadkiem Kodu. Ostatnimi czasy widzi w snach przyjaciółkę z dzieciństwa.

Opis

Mój brat niedźwiedź 2 to kontynuacja przepięknej i wzruszającej animacji Disneya Mój brat niedźwiedź. Tym razem poznajemy dalsze losy Kenai i widzimy jak stawia on czoła przeszłości. Idealna rozrywka dla całej rodziny.

Kenai pozostał niedźwiedziem, opiekuje się teraz małym niedźwiadkiem Kodu. Ostatnimi czasy widzi w snach przyjaciółkę z dzieciństwa i przez sen wymawia jej imię. Mały Kodu jest bardzo zaciekawiony znajomą swojego brata i zadaje mu czasami trudne pytania. Tymczasem w wiosce, z której pochodzi przyjaciółka Kenai – Nita trwają przygotowania do jej ślubu. Kiedy przychodzi czas ceremonii i para pojawia się pod ołtarzem dzieje się coś dziwnego. Ze skalnego zbocza stacza się ogromny głaz, który kruszy ziemię i powoduje dwa pęknięcia, które dzielą teraz Nitę - po jednej stronie z ojcem, a po drugiej z jej przyszłym mężem. Cała wioska mówi, że to zły znak, że Nita nie może wyjść za mąż, ponieważ tak mówią duchy przodków. Dziewczyna udaje się do szamanki i ku jej zaskoczeniu dowiaduje się, że prezent – naszyjnik, który dostała dawno temu od Kenai był symbolem jego miłości do niej. Żeby cofnąć dane sobie niegdyś słowo musi odnaleźć Kenai i razem z nim udać się na miejsce, w którym podarował jej naszyjnik. Później muszą go razem spalić, a Nita będzie wolna. Dziewczyna otrzymuje od szamanki dar mowy w języku zwierząt. Nita nie czeka ani chwili, ponieważ moment, w którym ma spalić naszyjnik wypada za 3 dni. Nita udaje się do lasu w poszukiwaniu niedźwiedzi i kiedy skrada się między drzewami w końcu wpada na Kenai. Początkowo nie wie, że to on, ale kiedy Kenai rozpoznaje ją i wydaje z siebie niedźwiedzi ryk, dziewczyna rozumie go i może mu odpowiedzieć w jego języku. Tak właśnie ich drogi ponownie się schodzą. Nita wyjaśnia Kenai dlaczego go szukała i opowiada o tym, że chce wyjść za mąż. Nie wie, że sprawia ból swojemu przyjacielowi z dawnych lat, ponieważ on ukrywa przed nią swoje uczucia. Ale od czego ma młodszego brata, Kodu nie umie trzymać języka za zębami i wyjawia Nicie, że Kenai wypowiada jej imię przez sen. Niedźwiedź jest zawstydzony, ale mimo to nie przełamuje się do powiedzenia prawdy i postanawia pomóc przyjaciółce dotrzeć do miejsca ich spotkań i spalić naszyjnik…