Przygoda na Antarktydzie

Podczas antarktycznej wyprawy w poszukiwaniu meteorytu dochodzi do wypadku. Dodatkowo, niekorzystna pogoda zmusza uczestników ekspedycji.

Opis

Zapraszamy na chwytający za serce film – Przygoda na Antarktydzie, opowiadający wzruszającą historię inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami.  Na Antarktydę, w poszukiwaniu kawałka meteorytu przybywa profesor David McClaren (Bruce Greenwood).Mężczyzna zdaje sobie sprawę z panujących w tym czasie trudnych warunków atmosferycznych, dlatego prosi o pomoc Jerry’ego Shepherda (Paul Walker). Ma on przewieźć badacza i jego sprzęt na miejsce. Jerry do transportu wykorzystuje swój psi zaprzęg, w którego skład wchodzi 8 psów – Max, Maya, Shorty, Shadow, Dewey, Truman, Old Jack i Buck. Mężczyzna jest niezwykle przywiązany do swoich czworonożnych przyjaciół. Niespodziewanie w drodze powrotnej do bazy dochodzi do wypadku, podczas którego Shepherd niemal traci życie.  Co więcej, niekorzystna pogoda zmusza uczestników ekspedycji naukowej do ewakuacji z bazy na Antarktydzie. Niestety Jerry jest zmuszony pozostawić swe ukochane psy zaprzęgowe, aby przetrwać prawdopodobnie najtrudniejszą z dotychczasowych zim.. Mężczyzna jest pewien, że za kilka dni będzie mógł wrócić po swoje psy, więc przykuwa je łańcuchem w pobliżu bazy. Niestety jest to niemożliwe i czworonogi w niesamowicie ciężkich warunkach są zdane wyłącznie na siebie. Wkrótce Jerry podejmuje jednak decyzję, że za wszelką cenę chce ocalić swój zaprzęg.  Przed mężczyzną i jego psami wiele niebezpiecznych, ale i niesamowitych wydarzeń. Czy Jerry’emu uda się ocalić  swoich czworonożnych przyjaciół?

Zobacz również

Powiedz takdzisiaj, 28 maja, 20:00

Mary Fiore jest znakomitą organizatorką ślubów. Jej kariera rozkwita, mimo że sama jeszcze nie wyszła za mąż. Pewnego dnia poznaje idealnego mężczyznę.

Powiedz tak

Kto pierwszy, ten lepszydzisiaj, 28 maja, 22:00

Joe niegdyś pracował jako adwokat, ale po małej aferze związanej z mafią stracił swój status i został posłańcem dostarczającym sądowe pozwy. Przed nim wyjątkowa sprawa!

Kto pierwszy, ten lepszy