Przygoda na Antarktydzie

Podczas antarktycznej wyprawy w poszukiwaniu meteorytu dochodzi do wypadku. Dodatkowo, niekorzystna pogoda zmusza uczestników ekspedycji.

Opis

Zapraszamy na chwytający za serce film – Przygoda na Antarktydzie, opowiadający wzruszającą historię inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami.  Na Antarktydę, w poszukiwaniu kawałka meteorytu przybywa profesor David McClaren (Bruce Greenwood).Mężczyzna zdaje sobie sprawę z panujących w tym czasie trudnych warunków atmosferycznych, dlatego prosi o pomoc Jerry’ego Shepherda (Paul Walker). Ma on przewieźć badacza i jego sprzęt na miejsce. Jerry do transportu wykorzystuje swój psi zaprzęg, w którego skład wchodzi 8 psów – Max, Maya, Shorty, Shadow, Dewey, Truman, Old Jack i Buck. Mężczyzna jest niezwykle przywiązany do swoich czworonożnych przyjaciół. Niespodziewanie w drodze powrotnej do bazy dochodzi do wypadku, podczas którego Shepherd niemal traci życie.  Co więcej, niekorzystna pogoda zmusza uczestników ekspedycji naukowej do ewakuacji z bazy na Antarktydzie. Niestety Jerry jest zmuszony pozostawić swe ukochane psy zaprzęgowe, aby przetrwać prawdopodobnie najtrudniejszą z dotychczasowych zim.. Mężczyzna jest pewien, że za kilka dni będzie mógł wrócić po swoje psy, więc przykuwa je łańcuchem w pobliżu bazy. Niestety jest to niemożliwe i czworonogi w niesamowicie ciężkich warunkach są zdane wyłącznie na siebie. Wkrótce Jerry podejmuje jednak decyzję, że za wszelką cenę chce ocalić swój zaprzęg.  Przed mężczyzną i jego psami wiele niebezpiecznych, ale i niesamowitych wydarzeń. Czy Jerry’emu uda się ocalić  swoich czworonożnych przyjaciół?

Zobacz również

Gwiezdne wojny: część I -...dzisiaj, 13 listopada, 22:00

Zakon Jedi strzeże pokoju w galaktyce. Dlatego kiedy niespodziewanie wybuchają rebelie, dwaj rycerze Jedi chcą wprowadzić pokój. 

Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo

Taxi 3jutro, 14 listopada, 20:00

Święta zawitały do Marsylii! Niestety, prezentów nie będzie, a wręcz odwrotnie! W świątecznych przebraniach rabusie okradają banki.

Taxi 3