O filmie

2011, reż.Paul W.S. Anderson
Wyst. Christoph Waltz, Gabriella Wilde, James Corden, Logan Lerman, Luke Evans, Mads Mikkelsen, Matthew Macfadyen, Milla Jovovich, Orlando Bloom, Ray Stevenson

Efektowna odsłona ponadczasowego dzieła w doborowej obsadzie: Orlando Bloom, Milla Jovovich, Mads Mikkelsen, Christoph Walt. Tego nie można przegapić!
W Wenecji Athos (Matthew Macfadyen), Porthos (Ray Stevenson) i Aramis (Luke Evans), z pomocą Milady de Winter (Milla Jovovich), kradną plany statku powietrznego wykonane przez Leonarda da Vinci. Misja kończy się porażką, gdy muszkieterowie zostają zdradzeni, a ich zdobycz trafia do podstępnego księcia Buckingham (Orlando Bloom). Po powrocie do Francji zostają odsunięci od pełnionych obowiązków i pozbawieni wszystkich funduszy. Kilka lat później młody D'Artagnan (Logan Lerman) planuje zostać muszkieterem i wyjeżdża z Gaskonii do Paryża. Przypadek sprawia, że już pierwszego dnia pobytu w stolicy spotyka osławioną trójkę. Co więcej, dowiadują się że podstępny kardynał Richelieu (Christoph Waltz) przygotowuje intrygę, która ma ograniczyć władzę młodego króla Ludwika (Freddie Fox) i doprowadzić do wojny z Anglią. Jedyną szansą na powstrzymanie jego planu są legendarni szermierze i ich nowy towarzysz. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!