Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined index: source w ramowka_api_getVideo_newPlayPuls() (linia 58 z /hdd2/www/tvpuls/sites/all/modules/ramowka/ramowka_api/ramowka_api.module).
  • Notice: Undefined index: screenshot w ramowka_api_getVideo_newPlayPuls() (linia 59 z /hdd2/www/tvpuls/sites/all/modules/ramowka/ramowka_api/ramowka_api.module).

O filmie

1978, reż.Claude Zidi
Wyst. Annie Girardot, Jean-Jacques Moreau, Louis de Funes, Maurice Risch

Guillaume Daubray-Lacaze (Louis de Funes) to właściciel fabryki produkującej urządzenia antysmogowe CX22. Pewnego dnia jego przedsiębiorstwo odwiedza delegacja Japończyków, którzy są zachwyceni wynalazkami i decydują się złożyć bardzo duże zamówienie – na 3000 sztuk. Wkrótce okazuje się też, że fabryka Daubray-Lacaze'a jest za mała, aby wyprodukować tak dużo urządzeń. Kiedy nie udaje mu się wydzierżawić działki obok fabryki, Guillaume bardzo szybko podejmuje decyzję o przeniesieniu produkcji do swojego domu. Jego żona, Bernadette (Annie Giradot), nie jest zachwycona pomysłem, a niedługo potem wściekła przenosi się nawet do hotelu. Guillaume znajduje sposób na ukojenie swojego bólu po rozstaniu z żoną – to zwycięstwo w nadchodzących wyborach. Przekonany że wygra, jest w niemałym szoku, gdy okazuje się, że niespodziewanie ma kontrkandydata, którym okazuje się… Bernadette. Jak zakończy się ta zwariowana historia?