Reporterzy. Z życia wzięte

Akcja serialu rozgrywa się w Barczynie - niewielkiej miejscowości powiatowej, która skrywa wiele tajemnic. Od niedawna działa tam redakcja portalu...

Oglądaj w

TV Puls
  • Desperat (odc. 1)
    piątek, 28 lutego, 21:0012 45 min.
  • Desperat (odc. 1)
    poniedziałek, 2 marca, 17:0012 45 min.

W najbliższym odcinku

Desperat (odc. 1)

Niespodziewanie Barczyn staje się areną dramatycznych wydarzeń - w kawiarni na rynku dochodzi do napadu z bronią w ręku. Nikt nie wie, kim jest napastnik, który wziął zakładników. Nie wiadomo także, jaki ma motyw i dlaczego dokonał napadu akurat na kawiarnię? Okazuje się, że jedna z zakładniczek, Kalina (Natalia Pospieszalska), dziennikarka ogólnopolskiej gazety nieprzypadkowo znalazła się w Barczynie – właśnie przyjechała, aby rozpocząć pracę w portalu „Puls dnia”. Równolegle, w jednej z okolicznych gmin trwa właśnie konkurs jedzenia pączków. Relację z tego wydarzenia jedzie zrobić redakcyjny łasuch – Olo (Michał Węgrzyński). W trakcie pracy zostaje namówiony do uczestnictwa w zawodach.

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w Barczynie - niewielkiej miejscowości powiatowej, która skrywa wiele tajemnic. Od niedawna działa tam redakcja portalu informacyjnego – „Puls dnia”. Marzeniem szefa Andrzeja Kaczorowskiego (Tadeusz Chudecki) jest wprowadzenie go do pierwszej ligi dziennikarskiej. Kaczorowski codziennie dopinguje zgrany zespół w poszukiwaniu sensacyjnych tematów na newsy. Uważa, że są one na wyciągnięcie reki, trzeba tylko dobrze szukać. Tytułowi „Reporterzy…” uważnie śledzą regionalne wydarzenia, za każdym razem zderzając się z emocjonującą, ludzką historią. Poznają lokalne tajemnice, wchodzą w środek konfliktów, odkrywają to, co ktoś próbował ukryć. Opisują zarówno poważne tematy jak m.in. ucieczka sprawcy z miejsca wypadku, prześladowanie Ukraińców czy prześladowania w domu dziecka jak i mniejsze historie – nielegalne wyścigi kur, konflikt sąsiadek czy konkurs jedzenia pączków na czas. Niestety ich pracę komplikuje dawny kolega Kaczorowskiego, a obecnie jego największy wróg – biznesmen Leszek Rembicki (Piotr Cyrwus), który będzie próbował zaszkodzić portalowi.

Zobacz również