Komunikat o błędzie

  • Notice: Undefined index: source w ramowka_api_getVideo_newPlayPuls() (linia 58 z /hdd2/www/tvpuls/sites/all/modules/ramowka/ramowka_api/ramowka_api.module).
  • Notice: Undefined index: screenshot w ramowka_api_getVideo_newPlayPuls() (linia 59 z /hdd2/www/tvpuls/sites/all/modules/ramowka/ramowka_api/ramowka_api.module).

O filmie

1990, reż.John G. Avildsen
Wyst. Burgess Meredith, Burt Young, Richard Gant, Sage Stallone, Sylvester Stallone, Talia Shire, Tommy Morrison

Piąty film z serii o legendarnym pięściarzu Rockym Balboa. Po wygranej walce amerykański bokser traci pieniądze i zdrowie, przez co zmuszony jest powrócić do swoich korzeni.
Rocky (Sylvester Stallone), po zwycięstwie z rosyjskim zawodnikiem, powraca do Ameryki. Na miejscu dowiaduje się, że przez niesumienność i machlojki swojego doradcy finansowego, został bankrutem. Co więcej, jego poważne uszkodzenie mózgu powoduje, że musi wycofać się z walk bokserskich. Rocky, aby spłacić długi, sprzedaje resztę swojego majątku i wraz z rodziną przeprowadza się do biednej dzielnicy, którą kiedyś zamieszkiwał. Rocky nie chce jednak porzucić swojej pasji, dlatego postanawia zostać trenerem. Pod jego skrzydła trafia dobrze zapowiadający się Tommy Gunna (Tommy Morrison). Balboa całkowicie poświęca się szkoleniu chłopaka, co w negatywny sposób wpływa na jego kontakt z synem (Sage Stallone). Wkrótce ambitny, lecz okrutny Tommy zwraca się przeciwko swemu mistrzowi i publicznie z niego szydzi. Rocky zaczyna zdawać sobie sprawę, że musi stoczyć jeszcze jedną walkę…